2022-05-11 12:47  -  Łysica Bodzentyn

Zapowiedź bodzentyńskich spotkań ligowych

Zapowiedź bodzentyńskich spotkań ligowych

Obecny tydzień ponownie przyniesie nam piłkarskie emocje z udziałem naszych drużyn. Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem nadchodzących meczów piłkarskich w których obejrzymy bodzentyńskie lwy i lwice.


Sportowe emocje rozpoczną się już w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 w Bodzentynie. Na przeciw siebie staną dwa nasze zespoły które rywalizują w rozgrywkach Młodzików Młodszych. Z jednej strony drużyna prowadzona przez Mirosława Rubinkiewicza z drugiej zaś podopieczni duetu trenerskiego Rzadkowski-Dąbrowski.
Faworytem spotkania z pewnością będzie zespół tych drugich który aktualnie jest liderem rozgrywek z czterema zwycięstwami oraz jednym remisem na koncie.

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę i zostanie rozegrane w Ożarowie gdzie po punkty ligowe uda się drużyna Juniorów Młodszych prowadzona przez Jarosława Szczurka. Bodzentyńskie Lwy podejmie miejscowy Alit a mecz zaplanowany jest na godzinę 11:00. W tych rozgrywkach jak na razie Łysica spisuje się bardzo dobrze i po pięciu kolejkach zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek. W pierwszym starciu tych drużyn lepsi okazali się nasi chłopcy pokonując Alit  3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Jan Janik oraz Emil Kostucha który na listę strzelców wpisywał się dwukrotnie. dla zespoły gości trafienie zanotował Jakub Skrok.

Ostatnim akcentem w tym tygodniu będzie niedzielny pojedynek pierwszego zespołu który na własnym stadionie podejmie zespół Klimontowianki PBI Klimontów. Spotkanie to odbędzie się w ramach rozgrywek Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej. Z perspektywy tabeli oraz sytuacji punktowej w jakiej znajduje się nasza drużyna będzie to mecz z cyklu za sześć punktów. Bodzentyńskie lwy by na poważnie myśleć o utrzymaniu muszą to starcie po prostu wygrać. Margines błędów dla Łysicy już się skończył i trzeba zacząć gromadzić punkty.

Drużyna gości w aktualnych rozgrywkach plasuje się na 11 pozycji z dorobkiem 34 punktów tak więc też przeciętnie ale jednak znajduje się w lepszej sytuacji przed meczem z bodzentyńskim zespołem. Jesienią lepsi byli gospodarze którzy wygrali 1:0 po trafieniu z 6 minuty Kamila Halata.

Jak do tej pory przebiegały starcia obu zespołów? Zaczęło się w sezonie 2009-2010 wówczas to obie drużyny spotkały się w rozgrywkach A-klasy z tym że Łysica posiadał również rezerwy które występowały na tym szczeblu rozgrywek. Wówczas w obu przypadkach lepsi okazali się gracze z Klimontowa a same spotkania wzbudziły sporo kontrowersji.

W Klimontowie Łysica po 40 minutach zeszła z boiska nie zgadzając się z decyzjami arbitra zaś w Bodzentynie przegrała po bramce z 87 minuty która padła po ewidentnym 5 metrowym spalonym.
Kolejny raz obie drużyny spotkały się w sezonie 2018-2019 wtedy to w Bodzentynie Łysica po dwóch trafieniach Mirosława Kalisty wygrała 2:0 zaś w Klimontowie zwycięstwo Łysicy zapewnił Kacper Rak który na listę strzelców wpisał się w 30 minucie gry dzięki czemu Łysica ostatecznie wygrała 0:1.
Tak więc do tej pory obie drużyny na arenie sportowej spotkały się łącznie 5 razy. Jak będzie teraz przekonamy się w nadchodzącą niedzielę o godzinie 17:00