2022-11-17 17:58  -  Łysica Bodzentyn

Derby na zakończenie

Derby na zakończenie

Już w najbliższy weekend swoje ostatnie spotkanie rozegrają podopieczni Kacpra Derenia oraz Jarosława Szczurka którzy po punkty ligowe udadzą się do Pawłowa gdzie zmierzą się z miejscową Arką.

Spotkanie obu zespołu będzie pierwszymi oficjalnymi derbami tych drużyn które leżą obok siebie w odległości zaledwie 14 km. Drużyna z Pawłowa to beniaminek rozgrywek który pod wodzą Mirosława Kalisty w swoim premierowym sezonie radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Żółto-Niebiescy jak do tej pory na swoim koncie zgromadzili 24 punkty. Na ten dorobek wpłynęło 6 zwycięstw tyle samo remisów i tylko dwie porażki. Zespół z Pawłowa jest na dobrej drodze aby obecną rundę zakończyć na bardzo dobrym piątym miejscu.
By taki wynik osiągnąć nie może w starciu z bodzentyńskimi lwami przegrać.
W swoim ostatnim meczu gospodarze nadchodzącego starcia pokonali w pojedynku wyjazdowym Gród Ćmińsk, Łysica natomiast na własnym stadionie Wicher Miedziana Góra 3:1
Nasza drużyna po słabym środku sezonu powróciła na właściwe tory i w ostatnich 4 spotkaniach zdobyła 10 punktów. Dzięki takiej postawie żółto-czarno-zieloni do starcia z Arką przystępują z szóstej pozycji w tabeli z punktem straty do gospodarzy nadchodzącego meczu. Z pewnością postawa w ostatnich meczach może napawać optymizmem, szczególnie dyspozycja Arleisona Martineza który w każdym z tych spotkań wpisywał się na listę strzelców. 
Mecz na którym z pewnością nie zabraknie emocji będzie również szczególny dla kilku zawodników miejscowych którzy w przeszłości z powodzeniem reprezentowali koszulkę z czarownicą na piersi.

Tymi zawodnikami są Mirosław Kalista, Norbert Drożdżał, Oleksii Cherkashyn, Mateusz Wikło, Kacper Zapała, Michał Wojton, Piotr Jankowicz, Krystian Bado, Filip Anduła, Kacper Grudziecki oraz Krystian Zapała. Wszyscy łącznie dla naszego klubu rozegrali łącznie 559 spotkań w których zdobyli 161 bramek. Rekordzistą w tym zestawieniu jest nie kto inny jak Mirosław Kalista który dla bodzentyńskich lwów rozegrał 238 spotkań w których zdobył 154 bramki. 
Mecz w Pawłowie wzbudza spore zainteresowanie i na trybunach spodziewana jest duża rzesza fanów zarówno tych kibicujących Arce jak i tych którzy przybędą z Bodzentyna. Starcie w ramach 15 Kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej rozpocznie się w najbliższa niedzielę o godzinie 13:00.
Wszystkich sympatyków bodzentyńskiej piłki serdecznie zapraszamy na ten pojedynek, informujemy również że do jutra do godziny 16:00 trwają zapisy na wyjazd na to spotkanie. Zapisów można dokonywać w tym momencie tylko przez oficjalny fb klubu poprzez wiadomość prywatną w której z kolei trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz numer pesel. Osoby niepełnoletnie mogą się wybrać na mecz tylko i wyłącznie z opiekunem.