2022-06-03 10:57  -  Łysica Bodzentyn

Zapowiedź bodzentyńskich zmagań piłkarskich

Zapowiedź bodzentyńskich zmagań piłkarskich

Zbliża się piłkarski weekend, wraz z nim na boisku zaprezentują się nasze zespoły które w swoich grupach powalczą o ligowe punkty. Zapraszam na zapoznanie się z tymi spotkaniami w poniższym artykule.

Ligowe zmagania rozpoczną się w sobotę o poranku, mianowicie o godzinie 10:00 w Bodzentynie na boisku pojawi się grupa Młodzików Młodszych która pod wodzą Mirosława Rubinkiewicza podejmie zespół Stali Kunów. Stawka spotkania jest nie byle jaka bo realne włączenie się o awans do baraży o Świętokrzyską Ligę Młodzików Młodszych.
Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie dwa punkty. W pierwszym meczu tych drużyn górą była Stal która wygrała 2:1. Jedyną bramkę w tamtym pojedynku dla naszego zespołu zdobyła Patrycja Kucharska.


Równolegle do starcia w Bodzentynie odbędzie się pojedynek w Zbigniewicach gdzie o punkty powalczą Juniorzy Młodsi których podejmie miejscowy Zryw. W zasadzie w rozgrywkach trzeciej grupy grupy wszystko się rozstrzygnęło. Zwycięzcą grupy została Sparta  Dwikozy i to ona awansowała do Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Łysica ma jeszcze szansę na zajęcie drugiego miejsca lecz by tak się stało Alit Ożarów w dwóch ostatnich spotkaniach musi pogubić punkty.


Kolejne zmagania sportowe rozpoczną się o godzinie 13:00 w Skarżysku Kamiennej gdzie po punkty uda się nasz pierwszy zespół który zmierzy się w rozgrywkach IV Ligi Świętokrzyskiej z miejscowym Granatem. Będzie to 39 oficjalne spotkanie pomiędzy tymi zespołami w rozgrywkach ligowych. Sytuacja Bodzentynian na cztery kolejki przed końcem rozgrywek jest beznadziejna. Tylko cud w postaci trzech zwycięstw może uratować bodzentyńskie lwy przed spadkiem do Klasy Okręgowej. Biorąc pod uwagę terminarz podopiecznych Kacpra Derenia w zasadzie już można przypominać sobie trasy dojazdu Victorii Skalbmierz, Piasta Stopnica czy Unii Sędziszów.  Szanse na utrzymanie są bliskie zeru jednak póki istnieją trzeba w nie wierzyć. Jesienią w Bodzentynie lepszy okazał się Granat wygrywając 0:2. Jak do tej pory wyglądała historia spotkań obu zespołów? Obie ekipy na ligowym szlaku spotkały się już 37 razy. Do pierwszego spotkania doszło w roku 1985 kiedy. Wówczas po golu Antoniego Lipca pokonaliśmy rezerwy ZKS-u 0:1.
Pełne zestawienie spotkań znajdziecie >>>TUTAJ<<<


Ostatnim ligowym akcentem w ten weekend będzie starcie Młodzików Młodszych w Stykowie z miejscowym Wodnikiem. Podopieczni duetu trenerskiego Rzadkowski - Dąbrowski mają realne szanse by zakwalifikować się do baraży o Świętokrzyską Ligę Młodzików Młodszych. Aby tak się wydarzyło trzeba w dwóch ostatnich meczach zgarnąć komplet punktów. W ostatnim spotkaniu tych zespołów Łysica w Bodzentynie rozbiła Wodnik 12:0. Ciekawie zapowiada się również walka o koronę króla strzelców o którą z kolei biją się nasi podopieczni. Liderem jest Szymon Zegadło który na swoim koncie ma 15 bramek, po piętach depcze mu Patrycja Kucharska która ustrzeliła jedną bramkę mniej. Początek spotkania w Stykowie o godzinie 17:00