2021-11-24 12:16  -  Łysica Bodzentyn

Porażka na zakończenie

W swoim ostatnim meczu ligowym po punkty ligowe bodzentyńska Łysica udała się do Końskich gdzie zmierzyła się z miejscowym Neptunem. Po zaciętym meczu górą okazali się gospodarze którzy wygrali 1:3

Nie tak zakończenie rundy jesiennej wyobrażali sobie podopieczni Marka Pastuszki którzy w miniony weekend zmierzyli się z Neptunem Końskie. Początek meczu ułożył się pomyślnie dla gospodarzy którzy już w ósmej minucie gry obieli prowadzenie.
Gola otwierającego wynik meczy zdobył Adrian Maciejewski. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy którzy raz po raz meldowali się pod bramką naszej drużyny. W pierwszej połowie nasi zawodnicy rzadko zapuszczali się pod pole karne miejscowych i nie stworzyli żadnej sensownej sytuacji wartej odnotowania. Druga odsłona meczu zaczęła się bardzo pomyślnie i w 48 minucie gry przyniosła wyrównanie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Kutery który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.
Łysica grała lepiej i składniej i w pewnych momentach przejęła nawet inicjatywę, gdy wydawało się że druga bramka dla naszej drużyny to kwestia minut bramkę zdobyli gospodarze. W 82 minucie gry gola zdobył bardzo dobrze prezentujący się w tym meczu Krzysztof Pach który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne. Podopieczni Marka Pastuszki pomimo utraty gola dalej grali bardzo dobrze i starali się doprowadzić do wyrównania atakując większą liczbą graczy. Niestety taka postawa szybko się zemściła i w 90 minucie Neptun po kontrze ustalił wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się Iwo Sochacki.

Wychodząc na boisko wiedzieliśmy, że musimy być odważni i pokazać się z dobrej strony, aby skończyć tę rundę z czystym sumieniem. Niestety zły scenariusz znów się spełnił i przez chwile nieuwagi straciliśmy bramkę już w pierwszych minutach, przez co trzeba było gonić wynik. Trener uczulał nas w szatni aby wejść zdecydowanie w drugą połowę i tak też się stało. Na początku drugiej odsłony świetnie wykorzystaliśmy stały fragment, który Kryspin zamienił na bramkę. Mecz zaczął przeważać na naszą stronę, jednak gospodarzom udało zamienić się nasze błędy na jeszcze dwie bramki i końcowy rezultat wyniósł 3:1 dla Neptuna. Powiedział Po meczu Bartłomiej Bado rezerwowy golkiper bodzentyńskiej Łysicy

Była to szósta porażka w ostatnich siedmiu spotkaniach oraz 10 w całej rundzie jesiennej. Teraz przed nami zimowa przerwa w rozgrywkach podczas której z pewnością w naszym klubie zapadną kluczowe decyzje co do wiosny o których będziemy informowali na bieżąco

Neptun Końskie 3:1 Łysica Bodzentyn